Apex TX40 – opinie użytkowników – test, który trwa 9 l

by / Comments Off on Apex TX40 – opinie użytkowników – test, który trwa 9 l / 619 View / August 2, 2013

Niedziela, 21 Czerwiec 2009 20:29
Cały czas ktoś staje przed dylematem kupna nowego automatu. I wtedy pojawia się pytanie – co kupić? Często ktoś ma już wybrany model i chce tylko potwierdzenia słuszności swojego wyboru. Nistety dobrych automatów nie jest tak dużo. Ale jest jeden, który można polecić. Apeks TX40.

Wiele osób zapomniało już, że taki automat był. Ja sobie o nim przypomniałem, gdy moj świeżutki XTX40 zaczał puszczać pod wodą i musiałem go odesłać do Krynia. Musiałęm czymś zastąpić mój główny automat i przypomniałem sobie o swojej 40tce!
Mój Apeks TX40 ma 9 lat. Działa do dziś rewelacyjnie. Lekko podaje z charakterystucznym dla siebie dzwiękiem.
Nurkuję z nim jako z automatem głównym w wodach o temperaturze 3-4 stopnie na głębokościach 40-50 metrów.
Moja opinia: automat uniwersalny, jak i na główny tak i na pozostałe. Wierny towarzysz na wiele lat. Za dbałość odwdzięcza się niezawodnością, odpornością na zamarzanie i lekkością oddychania. Sądzę że nie ma nic lepszegop za jego cenę!

 

Bild für Online Shop
Ocena(0-6): 5,5
Golas

Opinia Chochora: Bardzo dobry stosunek jakosci do ceny, niestety jednak juz nie produkowany. Ma maly mankament, duza puszka 2 stopnia, czyli duza przestrzen martwa. Ogolnie – dobry wybor za rozsadne pieniadze , jesli trafi sie w dobrym stanie technicznym
Ocena Chochora: 5

Info techniczne:
I stopień DS4 firmy Apeks

W miarę zwiększania głębokości zapotrzebowanie na powietrze ulega zwiększeniu (większe ciśnienie). Dla zapewnienia jego odpowiedniej ilości, międzystopniowe ciśnienie ulega zwiększeniu zależnie od głebokości nurka. W przypadku uszczelnionego systemu zaworu DS4, ciśnienie hydrostatyczne oddziałujące na zewnętrzną membranę jest przekazywane na membranę wewnętrzną poprzez specjalny transmiter. I stopień DS4 firmy Apeks wykorzystuje unikalny układ membran. Dzięki temu ciśnienie międzystopniowe dostarczane do regulatora (II stopnia) zwiększa się bardziej niż w modelach tradycyjnych, w miarę zwiększania się głębokości nurka. Rezultatem jest znaczne poprawienie komfortu oddychania – niezależnie od głebokości na jakiej nurkujesz. Pierwszy stopień DS4 firmy Apeks występuje z zaworem DIN oraz INT.
Charakterystyka
membranowy
odciążony
1 wyjście wysokiego ciśnienia
4 wyjścia średniego ciśnienia
izolacja komory wodno – powietrznej
ciśnienie pracy do 300 bar
kolor obudowy – czarny
II stopień TX40

TX40 to odciążony, membranowy, doskonałej jakości regulator sprawdzony w najróżniejszych warunkach. Doskonały wymiennik ciepła praktycznie uniemożliwia zamarznięcie automatu, podnosząc tym samym Twoje bezpieczeństwo. Specjalny regulator zaworu znajdujący się z boku automatu pozwala regulować ciśnienie międzystopniowe, dopasowując napływ powietrza do aktualnej potrzeby nurka
To dane producenta które każdy może przeczytać na jego stronie.
A mówiac wprost to naprawde doskonały automat na polskie zimne wody jak również na wszystkie inne.Jest naprawde niezawodny, jego prosta budowa oznacza niezawodność. Zapewnia łatwość oddychania na dużej jak i małej głębokości.Brak obrotowej głowicy eliminuje dodatkowy (czesto słaby punkt) oring uszczelniajacy obudowe.Ilość gniazd raczej zadowalajaca, śmiało można zastosowac go nawet do twinseta.Od jakiegoś czasu II stopien TX został zastąpiony nowszym ATX.Jest on mniejszy i troszke lżejszy. Sprawia jednak wrażenie delikatniejszego.Osobiście posiadam oba i jestem z nich bardzo bardzo zadowolony. Gorąco polecam, to doskonała jakość w stosunku do ceny
Opinia Krynka: Mam tylko apexy!!!
Ocena Krynka: 5

Opinia Rafiego: Sam na Apeksach nurkuję od 5lat. Niezwykle cenię sobie długą kierownice wydechu, dzięki czemu bąble nie latają przed twarzą. Odporna na mechaniczne uszkodzenia konstrukcja. TX40 nie posiada pokrętła do regulacji oporów oddechowych (możliwość ich ustawienia za pomocą klucza ampulowego), ale w końcu to ustawia się tylko raz.
Ocena Rafiego: 5