Gates CBX450 – opinia o suchym skafandrze Hunter/Gates

by / Comments Off on Gates CBX450 – opinia o suchym skafandrze Hunter/Gates / 93 View / August 2, 2013

Wtorek, 23 Czerwiec 2009 21:09
Z mojego suchacza znany już jestem w Kijowie “- Aaaa to ten Andrzej co w takim starym, poprzecieranym suchaczu nurkuje!” Ten stary poprzecierany suchacz to właśnie Gates CBX450pro – 2000 rok produkcji. Nurkuję w nim do dziś.

Kilka słów o samym suchaczu.
Materiał – Trilaminat z grubą Cordurą na zewnątrz.
Opinia – materiał dla mnie idealny. Wytrzymały, nie do zdarcia. Choc przcierał mi się w dwóch miejscach na plecach od płyty. Po dłuższym czasie zastanawiania się doszedłem że to wina plastykowych klamerek od szelek (minus)
Buty – neoprenowe, nigdy nie wymieniane, już trochę schodzone, na piętach zaczynają pękać na spojeniach, podklejam i nie przemakają
Szwy – szyty maszynowo i od wewnątrz wklejona taśma uszczejniająca, w 2005 roku miałem jeden niezidentyfikowany przeciek z bocznego szwu, ale dało się to zlikwidować
Zawory – Apeks, miałem problemy z zaworem upustowym, ale po jego wymianie działa idealnie,
Zawór dodawczy – działa bez wymian i remontów od nowości
Zamek – minus za brak przykrycia, natomiast działa jeszcze oryginalny, choć nie jest zbyt estetycznie wklejony i materiał wokół mechaci się i trzeba go przypalać zapalniczką.
Krój – duży minus za wąskie przedramiona, bardzo to nie wygodne. Krój tradycyjny, brak kieszeni, teleskopowego tułowia, neoprenu na szyi, to nie czyni go atrakcyjnym. Moj nie jest zbyt wygodny, natomiast przyzwyczaiłem się do niego i czuję się w nim, w wodzie, rewelacyjnie.

Ogólna ocena w skali 1-6: “4”

gates1

i to głównie za trwałość i niezawodność, za kroj i fason postawił bym 3 na szynach, oczywiście w porównaniu do innych suchaczy dostępnych teraz na rynku. Ale z tego co widziałem Hunter klepie to samo co Gates.
Mój kolega z Kijowa sprzedaje Huntera ze względu na nieodpowiadający mu fason i niewygodę.
Generalnie sprzęt porządny ale spartański.